Néhány napja a Magyar Nemzet szinte mindegyik száma elérhető már az Arcanum oldaláról. A „szinte mindegyik” miatt panaszkodni botorság lenne és kicsinyes is. Az 1938. augusztus 25-ei alapítástól 2016. december 31-éig böngészhető 315 029 oldalból.
A rendszerváltozás előtti könnyűzenei élet tíz szereplőjével készült életútinterjút tartalmazó kötet jelent meg a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) Cseh Tamás Program gondozásában.
Életének 88. évében elhunyt Juhász Ferenc kétszeres Kossuth-díjas, József Attila-díjas költő, a nemzet művésze december 2-án éjjel. A felvétel a költőről budapesti otthonában készült 2014. november 25-én. MTI Fotó: Czimbal Gyula
Énmárka, személyes márka, personal brand. Ezek a kifejezések ma már sokaknak ismerősen csengenek. De mit jelent ez a fogalom? Milyen szerepe van a karrierünkben? Milyen eredményeket és sikereket hozhat? Milyen eszközök állnak a rendelkezésünkre? Az énmárka tudatos építésének akár az is lehetne az alapja, hogy végre eldöntsük magunkról, vajon mosópor vagyunk-e, vagy fájdalomcsillapító.
A magyar irodalom izgalmas szeletét fogja át ez a kötet. Mindenki felvonul benne, aki az időszakban számított a ,,novellaázásban". Közöttük olyanok, akik megléehet az ötvenes években nem voltak kellőképpen ,,propagálva". S milyen érdekes, esetleg most sem igazán szalonképesek a kulturális hatalom szemében.
Elfeledett, rejtőzködő utak hálózzák be a fülledt alföldi falu földjeit, ahol Daru, a kamaszodó fiú küzd bandavezéri pozíciójáért, az önbecsülésért és szerelemért: egyszóval az életéért. Ha ő nem menne végig ezeken az ösvényeken, elkopnának, beleolvadnának a határba, megszűnne valami hallatlanul fontos, és az emlékezet jóvátehetetlenül megsérülne.
"Ha az embernek olyan szerencséje van, hogy valakit is érdekelni kezd, amit itt vagy ott mondott, leírt, és úgynevezett 'előadásokra' hívják, akkor azt kell átélnie, hogy ezeknek az együttléteknek, legalábbis az ő számára, a hasonlíthatatlanul jobb, felpezsdítőbb, szórakoztatóbb része az, amikor a megjelentek elmondják kérdéseiket, aggályaikat, ellenvetéseiket, egyszóval megnyilatkoznak."
A Magyar Nemzeti Galéria ikerkiállításán Chagall derűs és elbűvölő művészete mellett a halált tudatosan vállaló Ámos Imre felkavaró életművébe is betekintést nyerhet a látogató.
Mit ne mondjunk, hozzá tudnánk szokni a hazai kulturális élet szélesebb köreiben is ahhoz a nemzetközi színvonalhoz, amelyet egy ideje az egyesített Szépművészeti Múzeum és Magyar Nemzeti Galéria kínál. Kis túlzással egyik remek kiállítás a másikat éri az utóbbi időben – a Szépművészeti Egon Schiele és kora című tárlatával párhuzamosan nyílt meg a nyáron az impresszionista és posztimpresszionista remekműveket bemutató kiállítás a Magyar Nemzeti Galériában.